הורמון גדילה

הורמון גדילה

הורמון הגדילה  growth hormone, או סומאטרופין – somatotropin, מיוצר בבלוטת יותרת המוח (בלוטת ההיפופיזה). הורמון הגדילה הינו הורמון חלבוני, הורמון הגדילה מופרש מבלוטת ההיפופיזה – יותרת המוח ותפקידו העקרי הינו  היתר לווסת ייצור ובניית חלבונים ולהמריץ צמיחת עצמות אצל ילדים. אצל אנשים מבוגרים חיוני לבניית שרירים, שמירת הרצועות והפרקים ולאנטי-אייג'ינג.

הורמון הגדילה  growth hormone, או סומאטרופין – somatotropin – אותה הגברת

 גי,אץ סטאק – GH Stack – הינה אחת הפורמולות המתקדמות ביותר בעולם לשחרור מואץ ומוגבר של הורמון גדילה. מוצר המגביר את הפרשת הורמון הגדילה, עוזרת להאיץ את תהליכי בניית השרירים בגופך תוך כדי ניצול מרבי של מקורות האנרגיה, כל זאת אודות להפרשת הורמון הגדילה ו IGF-1.
 מקס-GH – המוצר GH-MAX מסייע לפיתוח הגוף והשרירים ע"י שחרור הורמון הגדילה.

הורמון הגדילה מופרש מהחלק הקדמי של בלוטת יותרת המוח (בלוטת ההיפופיזה). הורמון הגדילה מפקח על צמיחת העצמות והרקמות (גם השרירים). הורמון הגדילה אינו משתחרר באופן אחיד לאורך היממה, והרמה הגבוהה ביותר שלו נצפית בזמן שינה (זאת כנראה הסיבה שהסבתות אמרו שילד צומח כשהוא ישן). מצב נוספים הגורם לעלייה ברמת ההורמון הם מאמץ גופני, תזונה עשירת חלבון, וצום. עודף משקל גורם לירידה ברמת הורמון הגדילה.
רמה נמוכה של ההורמון בגיל צעיר עשויה לגרום לננסות, ואילו רמה גבוהה עשוייה לגרום לתופעת ענקות. רמה גבוהה בגיל מבוגר גורמת למחלה המכונה אקרומגליה (acromegaly), מחלה המאופיינת בגדילה בלתי פרופורציונלית של חלקים מאברי הגוף, כגון: אף עיבוי העצמות וכו'. ארגינין – חומצת אמינו חיונית המסייעת לשחרור הורמון הגדילה, ע"י דיכוי הורמון אחר אנטגוניסט להורמון הגדילה הנקרא: סומטוסטטין (Somatostatin). הארגינין משפיע גם על אנשים מבוגרים, ומגביר את רמות הורמון הגדילה בגופם בהשוואה לאותה קבוצת גיל שאינה נטלה ארגינין. יש לציין, כי אורגינין פירוגלוטמאט (Pyroglutamate), יעילה יותר מארגינין כלוריד. אורניטין – חומצת אמינו בלתי חיונית, המכפילה את השפעת הארגינין באותו המינון.

 אבקת גלוטמין– גלוטמין תומך בייצור טבעי של הורמון גדילה, היוזם את שחרור ה- IGF-1. מומלץ במיוחד לאנשים העוסקים בפיתוח גוף ואימוני סיבולת.
עלייה ברמות הורמון הגדילה GH ע"י צריכה מספקת של הגלוטמין לפני ואחרי האימון ולפני השינה, שלבים קריטיים בכמות שחרור ההורמונים לדם.
גלוטמין – מחקר שנערך בשנת 1995, ע"י טומס (Tomas C. Welbourne), כך נימצא כי מינון נמוך יחסית של גלוטמין הגביר את אמת הורמון הגדילה, פי- 4 יותר.

היית רוצה לייצר הורמון הגדילה האנושי מאוד משלך באופן טבעי?
אחת מהתופעות הידועות מעט של תוספת מזון אבקת גלוטמין היא להגדיל את רמות הורמון הגדילה האנושית.

העמסת גלוטמין באופן אוראלי נחקרה על 9 נבדקים בריאים, בכדי לקבוע את ההשפעות של הגלוטמין על הרמות בפלזמה, ומחזור ריכוזי הורמון גדילה. כך למעשה נתנו לנבדקים גלוטמין במינון של 2 גרם מומס במשקה ששתו על פני תקופת זמן של 20 דקות 45 דקות לאחר ארוחת בוקר קלה. דגימות דם ורידי מזרוע התקבלו בזמן המרווחים של 30 דקות עבור 90 דקות. 8 מתוך 9 הנבדקים הגיבו להעמסת גלוטמין אוראלי עם עלייה בפלזמת גלוטמין ב- 30 ו- 60 דק' לפני שחזר לערך השליטה כעבור 90 דקות. תשעים דקות לאחר השימוש בגלוטמין הן הריכוז ביקרבונט הפלזמה וריכוז הורמון גדילה במחזור הפלזמה היו גבוה. ממצאים אלה מראים כי העמסת גלוטמין באופן מפתיע מסוגלת לרומם את עתודות אלקליין כמו גם את הורמון הגדילה פלזמה.
לפי מחקר: American Journal of Clinical Nutrition, 61: 1058-1061, 1995

גאבא (GABA) – הינו נוירוטרנסמיטור הנקרא בשמו המלא: חומצה גמא-אנימו-בוטירית. הגאבא פועל באופן סינרגיסטי עם גלוטמין (לפני השינה). הגאבא משפר את איכות השינה.
תוספי מזון לסספורטאים ותוספי מזון לגובהה ולצמיחה: הורמון גדילה טבעי


מחשבה אחת על “הורמון גדילה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s