אנדרול

אנדרול – אוקסימטולון

אנדרול או בשמו הגנרי אוקסימטולון (OXYMETHOLONE) הינו השטרואיד האנבולי-אנדרוגני אוראלי החזק ביותר שקיים. האנדרול במקור פותח במטרה לטפל האנשים הסובלים מאנמיה. האנדרול הינו תכשיר אנאבולי היעיל במצבים של קחקצייה עקב פעילותו המסייעת לעלייה במשקל הגוף והשרירים, שיפור התאבון, עלייה בכוח הפיזי והגברת מספר כדוריות הדם האדומות – לכן מסייע למצבים של אנמיה.

חסרונות האנדרול

אך יש לציין כי כמו מרבית הסטרואידים אנדרוגניים-אנבוליים לאנדרול חסרונות משלו עקב תופעות לוואי מרובות. האנדרול מדכא את יצור ההורמונים הטבעי (כגון: טסטוסטרון), האנדרול משפיע שלילית על רמות השומנים בדם (שינוי לרעה ברמות הכולסטרול), לצבירת מים.

אנדרול ידוע ככזה העשוי לגרום לכאבי ראש ענראה עקב העלייה בלחץ הדם. אנדרול הינו רעיל לתפקודי הכבד.

אנדרול תופעות לוואי

היות והתרופה אנדרול הינה סטרואיד המשתייך למשפחת ה-17 אלפא אלקילייטאד, דבש המאפשר לסטרואיד – אנדרול לשרוד את המעבר הראשון שלו דרך הכבד. הדבר למעשה הופך את האנדרול לגורם עומס רציני בכבדי הכבד אשר מצידו מנשה לפרק אותו בפעילות הטבולית רגילה.

אנדרול וספורטאים

ספורטאים ומפתחי גוף נוטלים את האנדרול לרוב למשך תקופות קצרות יחסית של כ- שלושה עד שישה שבועות. אך למרות זאת יש הבוחרים שימוש לפרקי זמן ממושכים יותר (לא מומלץ).

מי אתה אנדרול – אוקסימטולון?

האנדרול (אוקסימטולון הינו סטרואיד אנבולי-אנדרוגני הניגזר מההורמון דיהידרוטסטוסטרון (DHT). היות וכך הדבר הדיהידרוטסטוסטרון מומר לאסטרוגן, וכך ישנן תופעות לוואי אסטרוגניות. לכן ספורטאים בעת השימוש בתכשיר נוטלים תרופות אשר מונעות את התגובה הארומטית, כגון תרופות לטרוזול, ארימידקס ועוד…

אנדרול מינונים

לרוב  50 מ"ג אנדרול הינו מינון התחלתי למשך מספר ימים. והמשך רוב הספורטאים עולים במינון ל- 100 מ"ג ליום ויותר. למרות שאין סיבה מוצדקת לעבור את מינון של 100 מ"ג ליום.


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s