טרנבולון אצטאט

טרנבולון אצטאט Trenbolone Acetate

הטרנבולון (Trenbolone) נחשב לקבוצת הסטרואידים אנבוליים הסינתטיים אשר מיועדים להזרקה תוך שרירית. הטרנבולון מסייע לתוצאות מרשימות ביותר לחוזק פיזי והכנה לתחרויות.

תופעות לוואי של טרנבולון

לתכשיר טרנבולון ישנן מיגוון תופעות לוואי. אחת מתופעות הבעייתיות היא הנטייה המוגברת לאגרסיבית, הזעות לילה, וביצועים אירוביים ירודים.

המנעו משמוש בטרנבולון לבדו !

הטרנבולון בין אם כצורתו הקשורה לאצטאט (Finaplix, Finajet) או כקשור לאנטאט או ציקלוהקסלמטילקרבונאט (Parabolan), אינו אמור לשמש כסטרואיד אנבולי יחיד בסייקל של המשתמש סטרואידים. זאת לרוב עקב השיפורים המוגבלים במסת השרירים ובביצועים הספורטיביים. לכן, טרנבולון מצוי משימוש יחד עם הסטרואידים האנאבוליים, כגון: דיאנבול, אנדרול, וטסטוסטרון כאופציות הנפוצות ביותר ומתאימות ביותר.

  • ‫סטרואידים אנאבוליים‬

    סטרואידים אנאבוליים: ספר: סטרואידים — כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאול! הינו יחודי בשפה העברית אשר דן אודות התרופות שספורטאים נוטלים בכדי לפתח את …

טרנבולון והפחתת יצירת אסטרדיול

סיבה שנייה היא שרמות אסטרדיול (אסטרוגן) יורדות לרמה נמוכה מדי כאשר ספורטאי משתמש בטרנבולון לבדו. הדבר נוצר משום שייצור הטסטוסטרון טבעי מדוכא בעת שימוש בטרנבולון, ודבר זה בתורו מדכא ייצור האסטרדיול הטבעי. ומאחר שהטרנבולון עצמו אינו מקדם (מומר לאסטרוגן), אז ישנה תשתית לוקה מאוד, וייצור אסטרוגן יורד באופן חריג. אני מציין זאת בשל העובדה כי דבר זה עשוי להוביל לבעיות והרפעות במצב הרוח, ובחשק המיני.

לכן השימוש בו בזמן (יחד עם הטרנבולון) טסטוסטרון, דיאנבול (Dianabol), או הורמן כוריגון גונדוטרופין (HCG) יכול לפתור את הבעיית האסטרוגן לעיל.

בדרך כלל לפחות 100 מ"ג של טסטוסטרון לשבוע יעשה את העבודה למטרה זאת, או לחילופין לפחות 10 – 15 מ"ג ביום של דיאנבול.

  • ‫סטרואידים תופעות לוואי‬

    סטרואידים ממרוצים ותופעות לוואי: טיפול מתמשך בסטרואידים יגרום לתופעות לוואי כמו … המשמעות היא כי סטרואידים אנבוליים בני דודים כימי של טסטוסטרון, אבל …

סייקל עם טרנבולון

טרנבולון בשילוב עם דיאנבול (Dianabol) או עם אנדרול (Anadrol) נותן אפקט סינרגיסטי חזק מאוד. גם אם המינון הינו אותו כמות כוללת פר מיליגרם לשבוע בשימוש של סטרואידים, תוצאות הן הרבה יותר טובות עם שילוב שכזה מאשר עם כל אחד מהסטרואידים הנ"ל השימוש לבדו.

לדוגמא, 50 מ"ג ליום של טרנבולון אצטט בשימוש יחד עם 50 מ"ג דיאנבול ליום, נותנים תוצאות הרבה יותר טובות בסייקל הסטרואידים מאשר כל אחד מהנ"ל 100 מ"ג ליום בשמוש לבדו. כמו כן, יש לציין גם שלא הייתי ממליץ על אחד מהשימושים היחידים לסייקל, אך השילוב של טרנבולון עם דיאנבול יוצר שינויים מדהימים בגוף במקרים רבים.

לעומת זאת, הפעילות של טרנבולון בסייקל עם פרימובולן (Methenolone, Primobolan), אוקסנדרולון (Anavar, oxandrolone) או מסטרון (Drostanolone, Masteron) היא שונה לחלוטין.

שילובים כאלה עשויים להיות שימושיים בקרב ספורטאים בכדי להפחית את תופעות הלוואי !.

מינונים של טרנבולון

טרנבולון אצטט מצוי בשמש לרוב בקרב ספורטאים, במינונים של 35 – 150 מ"ג ליום, ויותר בדרך כלל 50-100 מ"ג ליום.

באשר למינון גבוה של 150 מ"ג, משמש לרוב לצורך גירוי מערכת עצבים, לעומת מינון גבוה של כ- 100 מ"ג ליום ולא לשיפור במסה או בשיפור הכוח הפיזי, שכבר עולים ומוגברים במינון שהוא עדיין גבוה מאוד של כ- 100 מ"ג ליום.

אציין כי רוב הספורטאים משתמשים במינון של כ- 50-75 מ"ג ליום, המינון יחסית נחשב לאידיאלי בעבור ספורטאים רבים, ונותן את מרבית ההיתרונות, כחלק מהסייקל של סטרואידים אנבוליים.

טרנבולון אצטאט לעומת טרנבולון אנטט

טרנבולון אצטאט לעומת טרנבולון אנטט לעומת זאת, אחוז של טרנבולון אינטאט (enanthate trenbolone) כלומר של סטרואיד הפעיל הוא כמעט 20% נמוך יותר. מסיבה זו, המינון השבועי הכולל לטרנבולון איננאט הוא קצת יותר גבוה בהשוואה לאצטט. לאיננטט, מינון כולל שבועי הוא בדרך כלל 300-800 מ"ג.

שלא כמו טרנבולון אצטט אשר בעל זמן מחצית חיים של רק כיום אחד, לכן צריך ספורטאים מזריקים אותו באופן יום-יומי, לעומתו טרנבולון איננטאט מוזרק בדרך כלל 2-4 פעמים בשבוע. מחצית החיים הוא כחמישה ימים.

טרנבולון וקורטיזול

למרות תוצאות היפות שניתן לראות כתוצאה מהטרנבולון. הטרנבולון מיתר הסטרואידים האנבוליים היות ובפעילותו הוא גם אנטגוניסט לפעילות הגלוקוקורטיקוסטרואידים (קורטיזול) ובהפחתת רמות סטרואידים הנ"ל בדם. מסיבה זו, הטרנבולון מפחית את החזקת המים התת עוריים. וכאמור, השפעה אנטי-קורטיזולית, הדבר עשוי לגרום להבדל משמעותי באובדן השומן האבדומינלי. נציין גם שבדר זה עשוי להיות גם הסבר חלקי לכל הנטייה המוגברת לתוקפנות ועצבנות יתר שהטרנבולון יותר בקרב ספורטאים לעיתים קרובות.

טרנבולן ופעילות פרוגסטוגנית?

בהתייחס לפעילות בקולטנים אחרים, רבים נכתב בעניין התיאוריות של פעילות הפרוגסטוגנית (progestagenic) של הטרנבולון.

שימוש לגיטימי בטרנבולון, והניסיון המעשי מראה שאין השפעה בצבירת נוזלים או יצירת גינקומסטיה. בספרות הוטרינרית מדווחים כי אין השפעות פרוגסטוגניות שנצפו. ואם לא די בכך, מחקר תרבות התא האחרון הראה עוצמת פעילות פרוגסטוגנית העשויה להיות רק כ- 1% של פרוגסטרון.

טרנבולון וה"שיעול"

הדבר יוצא דופן נוסף על הטרנבולון הוא "שיעול" מייד לאחר הזרקת הטרבולון. הדבר עשוי להתרחש רק עם אחוז נמוך, אולי כ- 1% בקירוב. השיעול כתוצאה מהשימוש בטרנבולון יכול להיות לא נעים בכלל, ולרוב נמדך כדקה או שתיים. הסבר סביר יותר לתופעה היא מהשפעת הגירוי של כניסת שמן הניכנס לזרם הדם, כמובן שלא ע"י הזרקה ישירה לוריד אלא ע"י דליפה לתוך כלי דם קטנים שנחתכים בשהמחט נכנסת לשריר. ויש לציין כי כיום אין עדות על נזק מתמשך כתוצאה מהתגובה הנ"ל.

לסיכום טרנבולון

כשאנו לא בטוחים לגבי תגובה אישית לטרנבולון, אזיי עדיפות הגיונית היא לקחת את האסתר אצטט אשר מופרש מהערכת במהירות בהשוואה לאינטאט.

טרנבולון אצטט הינו השם הכימי של החומר הפעיל בתרופה Finaplix. הפנאפלקס (Finaplix) הינו סימן מסחרי רשום של חברת Roussel Uclaf בארצות הברית ובמדינות אחרות.


2 מחשבות על “טרנבולון אצטאט

  1. היי.שאומרים מ"ג במינונים של טסט,הכוונה לימלי גרם?.מנסה להבין כי זה פשוט המון ….

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s